Facebook

Facebook’a Nasıl Reklam Verilir ?

facebook - Facebook’a Nasıl Reklam Verilir ?
admin
Written by admin

Facebook reklamlarıyla Instagram reklamları şuan itibariyle sosyal medyanın sizlere geri dönüş sağlayacak en önemli reklam alanlarını kapsamaktadır. Facebook şuanda biraz düşüş yaşamış gibi gözükse de reklam kalitesi devam etmektedir. Şimdi anlatımız ile facebook sponsorlu reklam nasıl verilir, reklam vermek için ne yapmam gerekir bunun cevabını veriyor olacaktır.

Facebook Reklamları Nasıl Veriliyor ?

Öncelikli olarak hesabınıza giriş yaptınız, sağ üst tarafta profil sayfanızın dönüş yapıldığı kısımda aşağı doğru bir ok göreceksiniz. Ona tıklayarak açılan kategorilerden reklam oluştura tıklıyorsunuz.

Facebook reklam verme 1 - Facebook’a Nasıl Reklam Verilir ?

Giriş yapılan alanda karşınıza Reklam Yöneticisini açılmış olarak bulacaksınız, Pazarlama amacınız nedir ? sorusuna karşı sizden bir seçenek seçmeniz istenmektedir. Örneği sitenize direkt olarak trafik mi istiyorsunuz buradan gerekli ayarları yaparak reklam yayınlamaya başlayabilirsin. Biz ise size sayfa beğenileri konusunda anlatım yapacağız işlemlere devam edelim.

Facebook reklam verme 2 - Facebook’a Nasıl Reklam Verilir ?

Sayfanızın adresini girdiniz devam seçeneğine tıklayarak işleminize devam edin bu kısımdan sonrası eğer daha önce sponsorlu reklam vermediyseniz size biraz karışık gelebilir fakat oldukça basittir.

facebook reklam verme 4 - Facebook’a Nasıl Reklam Verilir ?

Burada can alıcı noktalar bulunuyor bir numaralı önem taşıyan hedef kitle reklamın yayınlanmasında ki en küçük hatayı kabul etmiyor bu nedenle önceden hedef kitlenizi belirleyerek tüm alan alanları eksiksiz doldurun sadece tüm türkiye üzerinde yayınlansın, kadın, erkek, özel ilgi alanları, kullanılan dil gibi ek ayarlarla hedef kitleye ulaşmak için mümkün olduğunca titiz davranmak önem taşır.

facebook reklam verme 5 - Facebook’a Nasıl Reklam Verilir ?

Tekrardan devam dediniz artık hedef kitleniz tamamdır, bu reklam için bir bütçeniz bulunması gerekiyor örneğin 36 gün yayınlanacak bir reklam için toplam bütçeniz 150 TL diyelim. Planın başlangıç ve bitişini belirleyerek saatine varıncaya kadar seçmeniz mümkün ancak geri dönüş olmayabilir bu sebeple reklam tarihlerini de önceden belirlemek hata yapmamanıza yardımcı olur. Size bu tarihler arasında ortalama performans ve etkileşime dayalı bir reklam sunulacaktır örnekte gördüğünüz gibi. Burayı da geçiyoruz karşınıza teklif verme gibi ufak optimizasyon geliyor yine düzenleyerek devam edin.

facebook reklam verme 6 - Facebook’a Nasıl Reklam Verilir ?

Sırada değerli kriterimiz sayfayı beğenecek, firmanıza dönüş sağlayacak insanların göreceği görsel, video gibi grafiklerin ayarlanmasına geldi.

facebook reklam verme 7 - Facebook’a Nasıl Reklam Verilir ?

Yayınlanacak olan bu reklamınız için tamı tamına 6 adet görsel eklemeniz mümkün, bize gör tek görsel ile yayın yapmak daha mantıklıdır çünkü alınan istatistiklerin incelenmesi daha kolay olmaktadır. Maksimum olarak 1200×444 boyutlarında bir resim eklemek görüntü ve reklam için ideal orandır. Dilerseniz fotoğraf üzerine bir yazı ekleyerek tanıtıma biraz daha yaratıcılık katmanız gerekebilir. %20’den fazla uzun yazmamanız yine sizin adınıza artık puan demek oluyor yinede karar sizin.

facebook reklam verme 8 - Facebook’a Nasıl Reklam Verilir ?

Hedef kitleni, görseli, yazıyı ayarladın evet artık finish noktamıza az kaldı sabırla makaleyi okumaya devam ediyorsan bu işlemi başarı ile gerçekleştireceksin demektir. Artık karşınıza siparişi ver yada siparişi gözden geçir ile tamamlamak üzeresin.

facebook reklam verme 11 - Facebook’a Nasıl Reklam Verilir ?

Devam diyerek ödeme bilgilerinizi doğru olarak giriniz, facebook reklam departmanı başvurunuzu inceleyerek onaylayacaktır kısa sürede bu konuda zaten bildirim ve mail alacaksınız telaşlanmayın. Bundan sonra reklam yönetimi alanından yayınlanan reklamın detaylarını ve tüm istatistiklerini incelemeniz mümkündür. Sosyalburada.com olarak sizlere daha da yardımcı olmak için yazılarımız devam edecektir.

 

 

 

 

 

 

About the author

admin

admin

Leave a Comment